Okolní obce

Obce v okolí Chlumu u Třeboně

Žíteč - obec při cestě Lutová - Jindřichův Hradec. Zemědělské usedlosti a rekreační chalupy, známý rybník Blato, pila a hostinec.

Mirochov - obec při cestě Chlum u Třeboně - Jindřichův Hradec. Zemědělské usedlosti, rekreační chalupy, prodejna smíšeného zboží.

Lutová - obec s významnou historií. V roce 1349 Vítkovci založený kostel a fara se staly až do poloviny 18. století nejdůležitější církevní stavbou chlumeckého panství a přilehlých obcí. Dnes zemědělské usedlosti, rekreační chalupy, hostinec a prodejna smíšeného zboží.

Klikov - obecní úřad Suchdol nad Lužnicí. Historie obce souvisí se zpracováním železné rudy. Obec leží u říčky Dračice při cestě Suchdol nad Lužnicí - Františkov, Klikov - Chlum u Třeboně. V obci je umělecká hrnčírna, truhlářství, pila, prodejna smíšeného zboží a hostinec.

Františkov - historie obce souvisí se zpracováním železné rudy a výrobou skla. Obdiv zaslouží zejména vyžití síly říčky Dračice, která pomocí důmyslné soustavy kanálů poháněla hamry. Zbytky těchto staveb jsou v okolí Dračice patrné dodnes. V současnosti rekreační obec se třemi hostinci, zahradnictvím - okrasné dřeviny a skalničky, autokemp zaměřený na cykloturistiku.

Hamr - obec při cestě Majdalena - Chlum u Třeboně. Rekreační obec s možností ubytování, restaurace, hotel, prodejna smíšeného zboží.

Loading...

Chlum u Třeboně dnes

Půjčovna kol

•   Dětská kola od 12" do 20"
•   Treková a horská kola 24" až 29"
•   Elektrokola Standard
•   Elektrokola Vyšší třída
•   Elektrokola Top
•   Koloběžky
•   Dětské vozíky
•   Dětské sedačky (pouze se zapůjčeným kolem)

Nepřehlédněte

Obec Staňkov leží cca 2 km severovýchodně od Chlumu u Třeboně. Její vznik spadá do druhé poloviny 16. století, kdy byly vybudovány první selské usedlosti v blízkosti výpusti nově postaveného velkého rybníka zvaného Soused. Jeho hráz budila respekt svou mohutností a se svými 18 m je dodnes nejvyšší rybniční hrází v ČR. K dalším primátům rybníka, díla známého stavitele Mikuláše Rutharda z Malešova, patří jeho délka dosahující téměř 7 km.

Loading...

Chlum u Třeboně dnes